PR

Львiвський тролейбус

ІСТОРІЯ

Передісторія

З квітня 1909 року на засіданнях міської ради активно обговорювалася можливість прокладання трамвайної лінії на Високий Замок. Як альтернативу трамваю, вперше було висловлено ідею прокладання туди тролейбусної лінії за зразком таких, що вже діяли в Австро-Угорщині, зокрема в перемістях Відня. Дирекція трамваю була готова спорудити таку лінію за два місяці. Однак електрична комісія наприкінці травня відхилила цю пропозицію і затвердила проект будівництва на Високий Замок одноколійної трамвайної лінії.

В 1938 - 1939 рр. знову вивчалося питання про можливість будівництва тролейбусних ліній у Львові, але всі плани перекреслила війна.

Поява тролейбусу

Наступного разу до питання про тролейбус повернулися у 1947 р. при розробці першого генерального плану розвитку Львова.

У червні 1947 р. почалося проектування першої лінії Львівського тролейбусу. Будівельні роботи почалися в середині червня 1952 р. по трасі "центр - вокзал". На вул. Городецькій (нині вул. Городоцька), на території трамвайного депо № 1, намічалося спорудити спеціальний бокс - депо для тролейбусів. 8 листопада прибули перші 5 машин моделі МТБ-82Д, а 27 листопада почався регулярний рух тролейбусів зі маршрутом № 1 "Вокзал - Центр". Лінія проходила по вул. Привокзальній (Чернівецькій), Тобілевича, Федьковича, Кірова (Шептицьких), пл. Б. Хмельницького (пл. св. Юра), вул. Міцкевича (Листопадового Чину), Горького (Гнатюка), 1 Травня (пр. Свободи) до пл. Міцкевича.

У липні 1953 р. почалося будівництво другої тролейбусної лінії (до льотного поля) і проектування нової лінії від центру по вул. Стрийській до села Сокільники. Рух по другій лінії першої черги довжиною 3,3 км було відкрито 5 листопада 1953 р. Нова ділянка проходила від вул. Вокзальної по вул. Городецькій, до рогу вул. Окружної (Богданівка), по ній почав курсувати маршрут № 2 "пл. Міцкевича - вул. Окружна".

14 березня 1954 р. було введено в експлуатацію третій тролейбусний маршрут (7 км) - продовження 2-го маршруту до льотного поля.

Протягом літа 1954 р. було збудовано лінію четвертого маршруту довжиною 8,8 км від центру до промзони на вул. Стрийській: пл. Міцкевича - вул. Академічна (пр. Шевченка) - вул. Саксаганського - вул. Костомарова - вул. Ш. Руставелі - вул. Стрийська - автобусний завод. Рух тролейбусів тут було відкрито 7 листопада 1954 р. У листопаді 1955 р. цю лінію було продовжено вздовж Стрийського шосе на 2 км - від автобусного заводу до зупинки "7-й кілометр" (с. Сокільники) і по ній від пл. Міцкевича пущено новий п'ятий маршрут.

7 листопада 1955 р. було здано в експлуатацію тролейбусне депо на 8 машино-місць на вул. Городецкій (на території трамвайного депо № 1). У 1955 р. у Львові експлуатувалося 35 тролейбусів типу МТБ-82Д. Ці машини мали номери 1 - 35. Рух тролейбусів починався о 5 год. 25 хв. ранку, закінчувався о 2 год. 15 хв. уночі.

стор. 1 із 5

Розділ підготовлено з використанням матеріалу з книги С.А. Тархова "Iсторiя Львiвського трамваю"
Опубліковано з дозволу С.А. Тархова
© Львівський електротранспорт. 2006 - 2022 р.
Web-дизайн Дмитро Ковальов